Grupa wsparcia w czasie zagrożenia COVID-19

Pies w Koronie

Nie bój się

Poproś o Pomoc

Jesteś na przymusowej kwarantannie lub poddajesz się samoizolacji, obawiasz się wyjść z domu, jesteś przeziębiony, chory, niepełnosprawny, masz małe dziecko i brak rąk do pomocy, ale masz psa lub inne zwierzątko nie bój się poprosić o pomoc na FB #pieswkoronie.

Chcesz i możesz

Pomagaj

Chcesz i możesz pomóc wyprowadzić psa lub przejąć tymczasową opiekę nad zwierzęciem napisz na FB #pieswkoronie.

Najważniejsze są

Zasady

Ważne, by przy przekazywaniu psa nie dochodziło do kontaktu pomiędzy osobą poddaną kwarantannie lub samoizolacji oraz osobą, która wyprowadza psa.

odpowiedzi na

Ważne pytania

kopia home 3

Główny Inspektorat Weterynarii: “Do chwili obecnej nie ma dowodów na to, że zwierzęta towarzyszące mogą rozprzestrzeniać chorobę. Dlatego nie ma uzasadnienia podejmowanie jakichkolwiek działań w odniesieniu do zwierząt towarzyszących, które mogłyby zagrozić ich dobrostanowi.” /źródło/

Podczas obsługi zwierząt i opieki nad nimi należy zawsze stosować podstawowe środki higieny. Obejmuje to mycie rąk przed i po przebywaniu w pobliżu zwierzęcia lub dotykaniu zwierząt i przeznaczonej dla nich karmy, a także unikanie całowania, lizania lub dzielenia się jedzeniem ze zwierzętami. /źródło/

Jesteś na przymusowej kwarantannie lub poddajesz się samoizolacji, obawiasz się wyjść z domu, jesteś przeziębiony, chory, niepełnosprawny, masz małe dziecko i brak rąk do pomocy, ale masz psa lub inne zwierzątko nie bój się poprosić o pomoc na FB #pieswkoronie

Wszystkie ręce na pokład. Jeśli tylko chcesz i możesz wyprowadzić psa lub przejąć tymczasową opiekę nad zwierzęciem napisz na FB #pieswkoronie!

Zależy nam, żeby osoby szukające pomocy od razu wiedziały gdzie jej szukać, dlatego wkładamy mnóstwo pracy w promowanie naszej grupy, kontakt z mediami itd. Jeżeli chcesz nas wesprzeć udostępnij naszą grupę na FB, lub dostępne w internecie grafiki na temat braku zagrożenia wirusem od zwierząt.

Przestrzegaj zasad

chroń siebie i innych

Brak Kontaktu
Czytaj więcej
Ważne, by przy przekazywaniu psa nie dochodziło do kontaktu pomiędzy osobą poddaną kwarantannie lub samoizolacji oraz osobą, która wyprowadza psa.
Przygotuj psa
Czytaj więcej
Najlepiej wystawić za drzwi psa z już założoną obrożą i przypiętą do niej smyczą.
Nie dotykaj bezpośrednio
Czytaj więcej
Osoba wyprowadzająca psa nie powinna dotykać smyczy, obroży i samego psa bezpośrednio.
Ochrona
Czytaj więcej
Najlepiej założyć rękawiczki jednorazowe.
Oznacz psa
Czytaj więcej
Dobrym pomysłem jest zawiązanie na smyczy ŻÓŁTEJ WSTĄŻKI, to znak dla innych osób spacerujących z psami, aby nie podchodzili - nie chodzi o ryzyko zarażenia, tylko o informację, że pies nie jest nasz i może nie czuć się komfortowo w kontakcie z psami, bez obecności swojego właściciela.